VİZE İZMİR
info@vizeizmir.com
+90 232 425 4940
Vize İzmir
Ana Sayfa
Vize İzmir
Hakkımızda
Vize İzmir
Vize Formları
Vize İzmir
Gerekli Evraklar
Vize İzmir
Vize Ülkeleri
Vize İzmir
Seyahat Sigortası
Vize İzmir
İletişim


  Almanya Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Amerika Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Avustralya Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Avusturya Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Belçika Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Danimarka Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Fransa Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  Hollanda Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  İrlanda Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

  İspanya Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

İzmirde vize almak,
DENVER LTD. ®Konsolos Tercüme firmasına ait
VİZE İZMİR
ile artık çok kolay.
 

Vize Başvuru Formları


Vize İzmir, vize işlemlerinizi kolaylaştırmak ve Almanya vizesi, Amerika vizesi, Avustralya vizesi, Avusturya vizesi, Belçika vizesi, Bulgaristan vizesi, Danimarka vizesi, Fransa vizesi, Hollanda vizesi, İrlanda vizesi, İspanya vizesi, İngiltere vizesi, İsrail vizesi, İsveç vizesi, İsviçre vizesi, İtalya vizesi, Kanada vizesi, Malta vizesi, Meksika vizesi, Norveç vizesi, Polonya vizesi, Yunanistan vizesi ve burada listelenmeyen diğer ülke vizelerinin ilgili konsolosluklar ya da vize başvuru merkezlerine yapılacak başvurularında size yardımcı olmak üzere yeminli tercümanlardan ve yurt dışı eğitim danışmanlarından oluşan uzman personeli ile hizmetinizdedir.

Vize başvuru formları doldurulurken, vize almanızı sağlayacak sosyo-ekonomik şartları taşıdığınızı doğru bir şekilde yansıtabilecek bilgilerin yazılması çok önemlidir. Vize başvuru formlarına girilen bilgilerin aynı şekilde destekleyici evraklarınızla kanıtlanması da gerekir.

Denver Ltd. ®Konsolos Tercüme firmasından danışmanlık desteği alarak vize başvuru formlarınızın doğru ve eksiksiz doldurulacağından emin olabilirsiniz. Ardından güvenle ve kendinizden emin bir şekilde vize başvurunuzu yaparak olası mağduriyetlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Tekerleği yeniden icat etmenize gerek yok. 23 yıllık tecrübemizle biz bu işi sizin için çok kolay bir hale getirebiliriz.

Bir çok ülkeye ait vize başvuru formunu doldururken dikkatli olmanız gerekmektedir. başvuru formuna yazdığınız bilgiler doğru ve eksiksiz olmak zorundadır. Vize başvuru formunun ilk maddeleri kimlik bilgilerinizden oluşur. Kimlik ya da pasaportunuzda yazılı olan soyadınızı ve adınızı vize başvuru formuna aynen yazmalısınız. Bazı vize başvuru formları, daha önce kullanmış olduğunuz adlarınızı ve evli kadınların kızlık soyadını da yazmanızı gerektirir.
Vize başvuru formunun doğum tarihi, doğum yeri ve doğum ülkesi kısmında da mutlaka kimlik ya da pasaportunuzda yazan bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Gerçek doğum tarih ve yeriniz kimlik ve pasaportunuzdakinden farklı olsa dahi kimlik belgelerinizde yazan bilgiler vize başvuru formuna aynen yazılmalıdır.

Vize başvuru formunda cinsiyetinizi ve medeni halinizi (evli/bekar)de yazmanız gerekmektedir. Medeni durumunuz mevcut seçeneklerin dışında ise diğer şıkkını işaretlemeli ve ilgili alana açıklamasını yapmanız gerekmektedir.

Vize başvuru formunda 18 yaşından küçükler için doldurulması gerekli olan bir alan da mevcuttur. Vize başvurusunda bulunacak olan kişi 18 yaşından küçük ise, vize başvuru formunun ilgili alanına kişinin yasal velisinin adı, soyadı ve eğer farklı bir adrese sahipse adresinin yazılması gerekmektedir.

Vize başvuru formunda T.C. Kimlik numaranızı yazmanız da gerekebilir. Konsoloslukların vize bölümünde görevli istihbarat birimleri, vize başvuru işlemleriniz devam ederken hakkınızdaki birçok bilgiye T.C. kimlik numaranız ile ulaşabileceğinden, vize başvuru formuna T.C. kimlik numaranızı pasaportunuzda yazılı olduğu şekilde aynen doğru ve eksiksiz yazmanız gerekmektedir.

Vize başvuru formunda pasaport bilgilerinizin de yazılması gerekmektedir. Pasaportunuzun tipi, numarası, tanzim ve hitam tarihleri ile pasaportu tanzim eden makam bilgilerinin doğru ve eksiksiz yazılması gerekmektedir.

Vize başvuru formunda vize başvuru sahibinin ikamet adres ve telefon bilgileri de istenmektedir. Bu bilgiler doğru ve eksiksiz yazılması vizenizin olumlu sonuçlanması ve olası gecikmelerin engellenmesi açısından önemlidir. Adres ve telefon numaralarınızı size en kısa zamanda ulaşabilmeleri için vize başvuru formuna doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir.

Vize başvuru formunda işiniz ve mesleğinize ait bilgiler de sorulmaktadır. Bu konuda verdiğiniz bilgileri doğrulamak amacıyla konsolosluk vize bölümlerinin istihbarat birimleri şirketinizin varlığını, öğrencilik durumunuzu, emekliklik durumunuzu araştırabilmektedirler. Mesleğinizi ve ilgili iletişim bilgilerini doğrulayan evraklarla birlikte doğru ve eksiksiz yazmanız vize başvurunuzun konsolosluk vize görevlileri tarafından olumlu sonuçlanması açısından çok önemlidir.

Vize başvuru formunda seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri ile hangi şehirde ve hangi adreste kalacağınıza dair detaylar da sorulmaktadır. Öncelikle seyahatinizin amacı sorulur. Turistik amaçla, aile ziyareti amacıyla iş toplantısı ya da fuar ziyareti amacıyla ya da kısa süreli bir seminer ya da dil kursuna katılmak amacıyla gideceğinize dair vereceğiniz cevap, vize başvurunuzun kategorisini ve sunmanız gereken destekleyici evrakları da şekillendirmektedir. Mesela herhangi bir davetiyeniz olmadan ticari vize ya da aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunmanız hatalı olacaktır. Eğer turistik vize başvurusunda bulunuyorsanız evraklarınız arasında mutlaka otel rezervasyonu da olmalıdır.

Daha önce almış olduğunuz vizeler ve özellikle Amerika, ingiltere ve Schengen ülkelerine yapmış olduğunuz seyahatler yeni yapacağınız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından çok önemlidir. Dolayısıyla eski pasaportlarınızın ve vize kopyalarınızın başvur esnasında sunulması ve geçmiş seyahatlerinize ilişkin bilgilerin vize başvuru formuna eksiksiz girilmesi vize başvurunuzun olumlu neticelenmesi açısından gereklidir.

Vize başvuru formunda seyahatiniz süresince nerde kalacağınız ya da kiminle görüşeceğinizin bilgileri de istemektedir. Davetiye geldiyse davetiyenin ve davet edenin bilgilerini, Eğer sadece otel rezervasyonu varsa otelin iletişim bilgilerini vize başvuru formunun ilgili alanlarına girmeniz gerekmektedir.

Seyahatinizle ilgili olarak ulaşım, yeme-içme ve konaklama masraflarınızı karşılayacak olan kişinin bilgilerinin de başvuru formuna girilmesi gerekmektedir. Eğer tğm bu seyahat masraflarını kendiniz karşılayacaksanız yeterli paranızın olduğunu ispat edecek şekilde gelir ve maddi varlık evraklarınızı sunmanız gerekmektedir. Aynı şekilde bu masraflar sizi davet eden sponsorunuz tarafından karşılanacaksa, kendisinin davetiyeye ek olarak gelirini ve maddi varlıklarını ispat edecek nitelikte belgelerini sunmasında fayda vardır. yani sadece davetiyede tüm masrafları ben karşılıyorum ifadesi çoğu vize başvurusu için yeterli olmayabilir. Çoğu ülke konsolosluğu vize başvurusu esnasında ülkede kalacağınız süre boyunca tüm masraflarınızı karşılayabileceğinizi ve taahhüt ettiğiniz seyahat süresi bitiminde ülkenize geri döneceğinizi kanıtlamanızı istemektedir. Dolayısıyla vize başvuru formunda yer alan bu maddenin eksiksiz doldurulması oldukça önemlidir.

Çoğu konsolosluğun vize başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Alternatif olarak bilgisayarda da doldurulabilir ki bu daha okunaklı olacaktır. Amerika, İngiltere, Norve., İrlanda gibi bazı ülke konsoloslukları, online vize başvuru formunuzu doldurmanızı istemektedir. Ayrıca bir çok ülkenin vize başvuru formu da Türkçe dışında çoğunlukla İngilizce olarak doldurulmalıdır.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

İsrail Vizesi
Başvuru Formu

Vize İzmir

 

İsveç Vizesi
BaşvuruFormu

Vize İzmir

 

İsviçre Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

İtalya Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

Kanada Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

Malta Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

Meksika Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

Norveç Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

Polonya Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu
Vize İzmir

 

 

 

    VİZE İZMİR
info@vizeizmir.com
+90 232 425 4940