VİZE İZMİR
info@vizeizmir.com
+90 232 425 4940
Vize İzmir
Ana Sayfa
Vize İzmir
Hakkımızda
Vize İzmir
Vize Formları
Vize İzmir
Gerekli Evraklar
Vize İzmir
Vize Ülkeleri
Vize İzmir
Seyahat Sigortası
Vize İzmir
İletişim

  Almanya
Vize İzmir

  Amerika
Vize İzmir

  Avustralya
Vize İzmir

  Avusturya
Vize İzmir

  Belçika
Vize İzmir

  Bulgaristan
Vize İzmir

  Danimarka
Vize İzmir

  Fransa
Vize İzmir

  Hollanda
Vize İzmir

  İrlanda
Vize İzmir

  İspanya
Vize İzmir

Vize Ülkeleri
 

Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme ile vize başvurunuzda profesyonel danışmanlık hizmeti.

Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme, vize başvurularınızı İzmir’de güvenle hazırlatabileceğiniz, on-line ve off-line vize formlarınızı doldurtabileceğiniz, tercüme ve danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir firmadır. Bir çok ülkenin göçmenlik ve yabancılar hukuku mahkemeleri nezdinde hukuki tecrübe sahibi profesyonellerden oluşan ekibi ile konsolosluklar nezdinde vize ile ilgili her türlü sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip ekibimizle vize işlemlerinizi kolayca halledebiliriz.

Vize İzmir, vize işlemlerinizi kolaylaştırmak ve Almanya vizesi, Amerika vizesi, Avustralya vizesi, Avusturya vizesi, Belçika vizesi, Bulgaristan vizesi, Danimarka vizesi, Fransa vizesi, Hollanda vizesi, İrlanda vizesi, İspanya vizesi, İngiltere vizesi, İsrail vizesi, İsveç vizesi, İsviçre vizesi, İtalya vizesi, Kanada vizesi, Malta vizesi, Meksika vizesi, Norveç vizesi, Polonya vizesi, Yunanistan vizesi ve burada listelenmeyen diğer ülke vizelerinin ilgili konsolosluklar ya da vize başvuru merkezlerine yapılacak başvurularında size yardımcı olmak üzere yeminli tercümanlardan ve yurt dışı eğitim danışmanlarından oluşan uzman personeli ile hizmetinizdedir.


VİZE BAŞVURULARI ve CANKURTARAN SANDALI TEORİSİ

Üçüncü dünya ülkelerinden birinci dünya ülkelerine doğru gerçekleşen insan göçlerini ve sebeplerini ve birinci dünya ülkelerinin bu fenomen oluşum karşısındaki tavırlarını tasvir etmek amacıyla "cankurtaran sandal teorisi" başlıklı bir mevhum oluşturulmuştur:


Vize başvuruları konusu ele alındığında, birinci dünya ülkeleri, ya da zengin ülkeler ve üçüncü dünya ülkeleri ya da fakir ülkeler arasındaki ilişki aynen açık denizde seyreden irili ufaklı cankurtaran sandalları üzerindeki kazazedeler gibidir. Doğum kontrolünü nasıl uygulayacaklarını bilmediklerinden ya da kaynakları yerinde sayarken veya daha kötüsü gerilerken nüfusları arttığı için üçüncü dünya ülkesi sandallarda bulunan insanlar denize dökülmeye başlar. Bu durumda birinci dünya ülkesi sandaldaki yöneticilerin nasıl tavır alacakları durum karşısında ahlaki açıdan bir ikilem yaşasalar da kendi mevcut durumlarına göre değişiklik gösterir.

Bir tarafta insan haklarına saygı çerçevesinde bu dökülen ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmeleri gerektiğini bilirlerken, diğer taraftan da üzerinde durdukları sandalın (kendi ülkeleri) kapasite ve kaynaklarının da farkındadırlar. Ancak zaman zaman yolculuklarına daha rahat devam edebilmek için boğaz tokluğuna ya da çok daha düşük maliyete çalışacak kürekçilere de ihtiyaçları vardır.

İşte İngiltere, Amerika, Almanya vs. gibi bu zengin ülkelerin, zaman zaman vize icaplarını yumuşatması ve istisnalar tanıması ya da daha sert ve aşılması zor hale getirmelerinin ardındaki gerekçe yukarıda aktarmaya çalıştığımız "cankurtaran sandalı" teorisine dayalıdır. Şu anda birinci dünya ülkelerini temsil eden sandallarda maalesef işler o kadar iyi gitmiyor ve kaynaklar sınırlı. Zaten ihtiyaç duyulandan fazla kürekçi de mevcut. O yüzden yöneticiler de içeriye alacakları yeni göçmen sayısını hatta ve hatta ziyaretçi ve öğrenci sayısını minimumda tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar yani vize başvuru işlemlerini her geçen gün daha da zorlaştırıyorlar. Dolayısıyla, zaten kısıtlı olan sosyal kaynaklarına halel getirme ihtimali olan kişilere vize başvuru işlemleri dahilinde bin bir türlü güçlük çıkarmak suretiyle "dur sen giremezsin" diyerek kapılarını kapatıyorlar. özet olarak Sosyal Darwinizm, "en iyi olanın bekası" kuralı maalesef burada da en acımasız şekliyle kendisini gösteriyor.

Şimdi siz, vize alabilecek sosyo-ekonomik şartları taşıdığınız halde bu durumunuzu doğru yansıtabilecek evrakları sunmadığınız ya da vize başvuru süreci ve kuralları konusunda tecrübesiz olduğunuz için vize başvurunuza boşu boşuna ret mi alacaksınız, yoksa Denver Ltd. ®Konsolos Tercüme firmasından danışmanlık desteği alarak güvenle ve kendinizden emin bir şekilde vize başvurunuzu yaparak olası mağduriyetlerinizi bertaraf mı edeceksiniz? Tekerleği yeniden icat etmenize gerek yok. 23 yıllık tecrübemizle biz bu işi sizin için çok kolay bir hale getirebiliriz.

İngiltere
Vize İzmir

 

İsrail
Vize İzmir

 

İsveç
Vize İzmir

 

İsviçre
Vize İzmir

 

İtalya
Vize İzmir

 

Kanada
Vize İzmir

 

Malta
Vize İzmir

 

Meksika
Vize İzmir

 

Norveç
Vize İzmir

 

Polonya
Vize İzmir

 

Yunanistan
Vize İzmir

 

 

 

    VİZE İZMİR
info@vizeizmir.com
+90 232 425 4940